reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Postępowanie nie musi się zakończyć

Postępowanie nie musi się zakończyć

Postępowanie karne albo postępowanie w sprawach o przestępstwa lub wykroczenia skarbowe nie musi się zakończyć, aby móc korzystać z materiałów zgromadzonych przez organy ścigania - wynika z rządowego projektu.Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy o zmianie ustawy o kontroli skarbowej oraz ustawy Ordynacja podatkowa.

Nowe przepisy eliminują utrudnienia w realizacji zadań prowadzonych przez kontrolę skarbową i organy podatkowe. W ustawie o kontroli skarbowej uchylono przepis, że wyłącznym uprawnionym do wszczęcia postępowania kontrolnego w firmach i podmiotach określanych mianem dużego podatnika jest Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej. Po wejściu w życie nowelizacji ta grupa podatników będzie traktowana na równi z innymi.

Natomiast w Ordynacji podatkowej zmieniono przepis dotyczący możliwości korzystania z materiałów dowodowych w postępowaniu podatkowym. Zgodnie z nową propozycją, postępowanie karne albo postępowanie w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe nie musi się zakończyć, aby móc korzystać z materiałów zgromadzonych przez organy ścigania. Wykorzystanie tych materiałów w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez organy podatkowe wpłynie na ich szybsze zakończenie.

Krzysztof Tomaszewski


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama