| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Od kogo mandat za wykroczenia skarbowe

Od kogo mandat za wykroczenia skarbowe

Mandatami za wykroczenia skarbowe będą mogli karać nie tylko pracownicy administracji skarbowej i celnej, ale również upoważnieni funkcjonariusze policji, Straży Granicznej, a nawet żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Nowe zasady nakładania grzywny w formie mandatu karnego za wykroczenia skarbowe reguluje opublikowane właśnie rozporządzenie Rady Ministrów. Określono w nim m.in. wydawanie upoważnień do nakładania mandatów, sposób zapłaty, ewidencjonowania itp. Rozporządzenie określa również wzory formularzy mandatu karnego.Do nakładania grzywny w formie mandatów za wykroczenia skarbowe będą uprawnieni upoważnieni pracownicy urzędów skarbowych, inspektorzy kontroli skarbowej, a także pracownicy urzędów celnych i funkcjonariusze celni. Uprawnienia takie będą również mieli upoważnieni funkcjonariusze policji, Straży Granicznej oraz żołnierze Żandarmerii Wojskowej.Grzywny nałożone w formie mandatów będą trafiały do urzędów skarbowych, urzędów kontroli skarbowej, izb celnych oraz urzędów celnych.Nowe rozporządzenie ukazało się w Dzienniku Ustawa z tego roku nr 25 poz. 184. Wejdzie w życie 25 lutego 2006 r. Mandaty karne używane przed wejściem w życie rozporządzenia będą mogły być stosowane do wyczerpania zapasów, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2006 r.Krzysztof Tomaszewski

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK