| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > O podatkach przy kawie w maju i czerwcu 2019 r.

O podatkach przy kawie w maju i czerwcu 2019 r.

Impel Business Solutions zaprasza na cykl spotkań dla przedsiębiorców "O podatkach przy kawie". W ramach tego cyklu omówione zostaną kwestie dotyczące zasad raportowania schematów podatkowych i nowych przepisów dot. podatkowego rozliczania samochodów osobowych. Odbędą się cztery spotkania (we Wrocławiu i Opolu) - dwa w maju i dwa w czerwcu 2019 r. Infor.pl jest patronem tego cyklu.

MDR, czyli informowanie o schematach podatkowych

Omówimy kwestie związane z budzącą najwięcej emocji, wprowadzoną w 2019 roku, regulacją dotyczącą obowiązku raportowania o schematach podatkowych (MDR). Doradcy podatkowi wyjaśnią, jaki jest cel nowych przepisów oraz z jakimi problemami wiąże się ich stosowanie, a w szczególności przedstawią kto musi wypełnić ten obowiązek i jakie informacje należy zgłaszać oraz co grozi podatnikom za ukrywanie przed fiskusem swoich działań.

kiedy i gdzie:

28 maja 2019 r., Wrocław

siedziba Zachodniej Izby Gospodarczej, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43, wejście od strony NBP, Wrocław

30 maja 2019 r., Opole
siedziba Opolskiej Izby Gospodarczej, ul. Krakowska 39, Opole

Formularz zgłoszeniowy

Rozliczanie samochodów osobowych w świetle zmian w przepisach

Przedsiębiorcy bardzo często w swojej działałności wykorzystują samochody osobowe. Jednak przepisy dotyczące ich rozliczania uległy zmianie z początkiem 2019 r. Podczas czerwcowych spotkań omówimy obowiązujace aktualnie przepisy, opowiemy kto stracił, a kto zyskał na nowych zasadach. 

Przedstawimy leasing samochodów po nowemu z uwględnieniem nowych regulacji i pokażemy czy nadal będzie on korzystny podatkowo, a także pokażemy o ile ograniczone zostanie zaliczanie do kosztów podatkowych wydatków eksploatacyjnych. 

kiedy i gdzie:

11 czerwca 2019 r., Wrocław
siedziba Zachodniej Izby Gospodarczej, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43, wejście od strony NBP, Wrocław

13 czerwca 2019 r., Opole
siedziba Opolskiej Izby Gospodarczej, ul. Krakowska 39, Opole

Formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zapraszamy!

Idea cyklu „O podatkach przy kawie”
Merytoryczne spotkania i dyskusje, podczas których omawiane są najważniejsze aktualne zmiany prawa, zapowiadane modyfikacje przepisów oraz ciekawe case study. Śledzimy uważnie ich wpływ na biznes. Koncentrujemy się na obszarze podatkowym i kadrowo-płacowym, gdyż ich sprawne funkcjonowanie wpływa na płynność finansową i stabilizację firmy.
Prelegentami podczas spotkań są doświadczeni doradcy podatkowi i eksperci HR Impel Business Solutions, którzy dzielą się wiedzą i praktyką rynkową. Uczestnicy mają okazję do konsultacji z ekspertami oraz wymiany poglądów i networkingu z innymi przedsiębiorcami.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »