reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > 16 mln PIT-ów za 2018 rok złożono przez Internet

16 mln PIT-ów za 2018 rok złożono przez Internet

Ministerstwo Finansów poinformowało, że wg wstępnych danych około 16 mln rocznych deklaracji podatkowych PIT za 2018 r. zostało złożonych przez internet. To nowy rekord elektronicznych PIT-ów.

Według wstępnych danych w 2019 r. padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji – około 16 mln. Rok wcześniej było to prawie 11,4 mln. Tak dobry wynik to zasługa nowej usługi – Twój e-PIT. Ostateczne dane będą znane za około 2 tygodnie, gdyż deklaracje złożone w ostatnich dniach kwietnia w formie papierowej, mogły jeszcze nie dotrzeć do urzędów skarbowych. Samodzielnie wypełnione zeznania mają pierwszeństwo nad deklaracją automatycznie zaakceptowaną w usłudze Twój e-PIT. Należy więc poczekać aż wszystkie wysłane dokumenty dotrą do urzędów skarbowych.

W tym roku systemy informatyczne resortu finansów przyjęły około 16 mln elektronicznych deklaracji PIT. To absolutny rekord, o prawie 5 mln więcej niż w ubiegłym roku (wzrost o 40 proc.).

- Cieszę się że Polacy tak chętnie rozliczają się elektronicznie. Jeszcze bardziej cieszy mnie jednak tak duże zainteresowanie nową usługą Twój e-PIT, za pośrednictwem której, zostało złożonych prawie 7 milionów deklaracji. Wyniki te jednoznacznie pokazują, że przygotowaliśmy prostą, przyjazną i przejrzystą usługę – powiedziała minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.

Polecamy: PIT 2019. Komentarz

NOWOŚĆ na Infor.pl: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

Wsparcie dla podatników

W tym roku akcja składania rocznych zeznań podatkowych rozpoczęła się 15 lutego 2019 r., tj. od startu usługi Twój e-PIT. Skorzystanie z nowej usługi pozwoliło podatnikom na zaoszczędzenie czasu, zagwarantowało bezpieczeństwo i usunęło ryzyko spóźnienia ze złożeniem rozliczenia (przy braku aktywności podatnika e-PIT został uznany za złożony). Skorzystanie z Twojego e-PIT-a pozwoliło też na szybszy zwrot podatku (45 dni, zamiast 3 miesięcy).

W ramach kampanii przygotowaliśmy jeszcze inne udogodnienia dla podatników, aby wesprzeć ich przy składaniu rocznych zeznań:

· 75 punktów w galeriach handlowych odwiedziło blisko 7 tys. podatników,

· uruchomiona została strona podatki.gov.pl, na której znalazły się: Twój e-PIT, formularze, broszury, instrukcje i wszystkie informacje potrzebne do złożenia deklaracji,

· w infolinii KIS uruchomiona została nowa opcja – po wybraniu nr 6 następowało połączenie z konsultantem, który odpowiadał na pytania dotyczące Twojego e-PIT-a,

· w urzędach skarbowych w całej Polsce udostępniono podatnikom ponad 500 stanowisk komputerowych z bezpiecznym dostępem do Portalu Podatkowego. Osoby które nie mają Internetu w domu albo nie wiedziały jak korzystać z usługi Twój e-PIT, mogły przyjść do urzędu skarbowego i z pomocą pracowników sprawdzić rozliczenie PIT, które dla nich przygotowano.

Ministerstwo Finansów dziękuje wszystkim podatnikom, którzy korzystali z pomocy resortu finansów i rozliczyli PIT w terminie.

Od 2020 r. usługa Twój e-PIT będzie dostępna dla osób, które składają PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Ignaczak

Psycholog i mediator

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama