reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Opublikowano już stawki na 2007 rok

Opublikowano już stawki na 2007 rok

Minister finansów ogłosił stawki podatku od środków transportowych obowiązujące w 2007 roku. Ich wysokość nie uległa zmianie. Podatnicy zapłacą więc tyle samo, co w tym roku.


Zmiana prawa

Minister finansów co roku, najpóźniej do 31 października ma obowiązek ogłosić w Monitorze Polskim obowiązujące w następnym roku podatkowym stawki podatku dla określonych środków transportowych. Minister zrealizował ten obowiązek w trzech załącznikach do obwieszczenia w sprawie stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w 2007 roku. Stawki te zostały określone na tym samym poziomie, który obowiązuje podatników w tym roku.

Przypomnijmy, że chodzi tutaj o stawki podatku dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton (załącznik nr 1). Dotyczy to również ciągników siodłowych i balastowych przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów równej lub wyższej niż 12 ton (załącznik nr 2) oraz przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego (załącznik nr 3).

Przykładowo, stawki minimalne podatku dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton, w zależności od liczby osi, wahają się od 127,55 zł w samochodach posiadających dwie osie do 1124,01 zł (w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu). Z kolei stawka podatku za pojazd zaopatrzony w cztery osie i więcej wynosi, w zależności od jego masy, od 591,04 zł do 1484,84 zł (MP nr 72, poz. 721).

Edyta Wereszczyńska

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT103.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sklepy KOMFORT S.A.

Sklepy KOMFORT S.A. to największa w Polsce sieć specjalizująca się w sprzedaży pokryć podłogowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama