reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Opublikowano wzory PIT

Opublikowano wzory PIT

Minister finansów ustalił nowe wzory formularzy zeznań podatkowych PIT i ryczałtu ewidencjonowanego.


Nowe prawo

Od jutra zaczynają obowiązywać przepisy rozporządzenia ministra finansów z 31 października 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów zeznania, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. nr 204, poz. 1504). Zmieniono treść załącznika nr 1, gdzie na nowo określono wzór PIT-28, czyli zeznania o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów.

Nowy kształt otrzymały również: formularz PIT/O będący informacją o odliczeniach od dochodu (przychodu) i od podatku oraz formularz PIT/D, czyli informacja o wydatkach mieszkaniowych.

Podobne zmiany zaczną obowiązywać w zakresie wzorów rocznego obliczenia podatku dochodowego oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie PIT, które ogłoszono w Dz.U. nr 204, poz. 1505. Zmiany dotyczą załączników do zeznań PIT-37, PIT-36, PIT-38 i PIT-36L. Na nowo określono m.in. wzór informacji o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności w roku podatkowym (PIT/B), informacji o zryczałtowanym podatku dochodowym w roku podatkowym (PIT-X). Dodano załącznik nr 12 będący informacją o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku w roku podatkowym (PIT-ZG). Wzory te będą stosowane do uzyskanych dochodów lub poniesionych strat od 1 stycznia 2006 r. Zasada ta nie będzie miała zastosowania, jeśli przed dniem stosowania wejścia w życie tego rozporządzenia, czyli przed 28 listopada, zeznanie zostało złożone na dotychczasowym formularzu.

Edyta Wereszczyńska

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pakosińska-Krawczyńska

Kancelaria Adw. Magdalena Pakosińska-Krawczyńska, chtsanwältin (RAK Berlin), Adwokat niemiecki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama