reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > W grudniu podwójna zaliczka

W grudniu podwójna zaliczka

Przedsiębiorcy rozliczający podatek dochodowy od osób fizycznych na zasadach ogólnych wpłacają do 20 grudnia zaliczkę na podatek w podwójnej wysokości - za listopad i grudzień.W grudniu podatnicy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych mają obowiązek, jak co miesiąc, złożyć deklarację PIT-5 (opodatkowani według skali) lub PIT-5L (opodatkowani 19-proc. podatkiem liniowym). Zasady rozliczenia grudniowego będą się różniły w stosunku to tych z poprzednich miesięcy, gdyż deklaracja składana za listopad do 20 grudnia będzie ostatnią, która dotyczy 2006 roku.

Zaliczki miesięczne za okres od stycznia do listopada wpłaca się w terminie do 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Zaliczkę za grudzień, w wysokości należnej za listopad, wpłaca się w terminie do dnia 20 grudnia.


W terminach płatności zaliczek za miesiące od stycznia do listopada składa się urzędom skarbowym deklaracje. Natomiast deklaracji za grudzień nie składa się, a ostateczne rozliczenie podatku następuje w zeznaniu rocznym PIT-36 (dla przedsiębiorców rozliczających podatek według skali) lub PIT-36L (dla przedsiębiorców rozliczających podatek 19-proc. stawką liniową).


Bogdan Świąder

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama