reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowa komisja w 2007 roku

Nowa komisja w 2007 roku

Kolejne egzaminy na doradcę podatkowego powinna już przeprowadzić komisja w nowym składzie.


Wszystko wskazuje na to, że kandydaci na doradcę podatkowego, którzy przystąpią do egzaminów pisemnych i ustnych w nowym roku, będą zdawali przed nowym składem komisji egzaminacyjnej. Na przyszły tydzień - 18, 19 i 20 grudnia - zostały wyznaczone terminy egzaminów ustnych, które przeprowadzi dotychczasowa komisja, której przewodniczy prof. Włodzimierz Nykiel. Po tych egzaminach - jak poinformowało Gazetę Prawną biuro prasowe Ministerstwa Finansów - będą zbierane wnioski o przeprowadzenie egzaminu od kandydatów. Jeśli kandydatów zbierze się wystarczająco dużo do przeprowadzenia kolejnej sesji egzaminacyjnej, to minister finansów powoła nową komisję egzaminacyjną. Oznacza to, że kandydaci zdający egzamin staną już przed nowym składem. Minister na powołanie nowych egzaminatorów ma jednak czas najwyżej do lutego, ponieważ zgodnie z przepisami ustawy o doradztwie podatkowym komisja, której kadencja upłynęła, może przeprowadzać egzaminy na doradcę podatkowego, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy od daty zakończenia kadencji.


Obecna Komisja Egzaminacyjna ds. Doradztwa Podatkowego zakończyła swe prace już we wrześniu. Jej przewodniczący powiedział Gazecie Prawnej, że nie posiada informacji o terminie powołania nowej komisji.


Znane już są natomiast niektóre kandydatury. Dwudziestu swoich przedstawicieli podała już Krajowa Rada Doradców Podatkowych na swoich stronach internetowych (www. kidp.pl).


W skład komisji wchodzi też dwudziestu przedstawicieli ministra finansów, pięciu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, dziesięciu pracowników naukowych lub naukowo-dydaktycznych powoływanych spośród kandydatów zgłaszanych przez placówki naukowe lub uczelnie wyższe.

Łukasz Zalewski

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama