reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatnicy zadali ponad 120 tysięcy pytań

Podatnicy zadali ponad 120 tysięcy pytań

Krajowa Informacja Podatkowa w pierwszym półroczu swojego funkcjonowania udzieliła odpowiedzi na 127 941 pytań. Najwięcej problemów dotyczyło PIT i VAT.


Podsumowano pierwsze półrocze działalności Krajowej Informacji Podatkowej. W 2006 roku do biura KIP zostało skierowanych 127 941 pytań, z czego zaledwie 141 uzyskało status odroczonych, na które podatnicy uzyskali odpowiedź w terminie późniejszym. Najwięcej pytań podatnicy zadali z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych - 59 856, oraz podatku od towarów i usług - 58 015. Ponad 10 000 telefonów do KIP dotyczyło podatku dochodowego od osób prawnych.


Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów uruchomiło Krajową Informację Podatkową z dniem 3 lipca 2006 r. KIP ma służyć podatnikowi w rozwiązywaniu wątpliwości z zakresu prawa podatkowego i procedur stosowanych przez polską administrację skarbową. Odpowiedź można uzyskać zarówno telefonicznie, jak i przez e-mail.


Dodatkowo biuro informacyjne zajmuje się przygotowywaniem materiałów informacyjnych z zakresów tematycznych, które wzbudzają szczególne zainteresowanie podatników. Materiały są przekazywane poprzez urzędy skarbowe podatnikom oraz zamieszczone na stronach internetowych administracji skarbowej.Ewa Matyszewska

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Controlling i Zarządzanie

Controlling i Zarządzanie to fachowy magazyn kierowany do profesjonalistów rachunkowości zarządczej, controllingu, analizy finansowej i sprawozdawczości zewnętrznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama