| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatnicy zadali ponad 120 tysięcy pytań

Podatnicy zadali ponad 120 tysięcy pytań

Krajowa Informacja Podatkowa w pierwszym półroczu swojego funkcjonowania udzieliła odpowiedzi na 127 941 pytań. Najwięcej problemów dotyczyło PIT i VAT.


Podsumowano pierwsze półrocze działalności Krajowej Informacji Podatkowej. W 2006 roku do biura KIP zostało skierowanych 127 941 pytań, z czego zaledwie 141 uzyskało status odroczonych, na które podatnicy uzyskali odpowiedź w terminie późniejszym. Najwięcej pytań podatnicy zadali z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych - 59 856, oraz podatku od towarów i usług - 58 015. Ponad 10 000 telefonów do KIP dotyczyło podatku dochodowego od osób prawnych.


Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów uruchomiło Krajową Informację Podatkową z dniem 3 lipca 2006 r. KIP ma służyć podatnikowi w rozwiązywaniu wątpliwości z zakresu prawa podatkowego i procedur stosowanych przez polską administrację skarbową. Odpowiedź można uzyskać zarówno telefonicznie, jak i przez e-mail.


Dodatkowo biuro informacyjne zajmuje się przygotowywaniem materiałów informacyjnych z zakresów tematycznych, które wzbudzają szczególne zainteresowanie podatników. Materiały są przekazywane poprzez urzędy skarbowe podatnikom oraz zamieszczone na stronach internetowych administracji skarbowej.Ewa Matyszewska

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK