reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dziś ostatni dzień na PIT-12

Dziś ostatni dzień na PIT-12

Jeszcze tylko dziś oświadczenie PIT-12 mogą złożyć podatnicy, którzy chcą, by rocznego rozliczenia podatku dokonał za nich płatnik.


Podatnik może upoważnić płatnika do dokonania w jego imieniu rocznego obliczenia podatku dochodowego od dochodu uzyskanego w 2006 roku. W tym celu niezbędne jest złożenie oświadczenia na formularzu PIT-12 w nieprzekraczalnym terminie do 10 stycznia. W przypadku dochodów uzyskanych w 2006 roku oświadczenie PIT-12 należy złożyć najpóźniej dziś.


Do złożenia oświadczenia uprawnieni są poza pracownikami także członkowie spółdzielni, tymczasowo aresztowani lub skazani, osoby otrzymujące emerytury i renty z zagranicy za pośrednictwem płatnika, otrzymujący świadczenia integracyjne oraz podatnicy otrzymujący stypendia.


Na podstawie PIT-12 płatnik w terminie do końca lutego przygotowuje roczne obliczenie podatku PIT-40. Przekazuje je - w tym samym terminie - podatnikowi oraz urzędowi skarbowemu.


Z możliwości rozliczenia przez płatnika dochodów uzyskanych w ubiegłym roku skorzystać mogą jednak tylko ci podatnicy, którzy poza dochodami uzyskanymi od płatnika nie uzyskali innych dochodów, nie będą korzystali z ulgi i odliczeń, nie będą przekazywali 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i nie zamierzają rozliczyć się wspólnie z małżonkiem.


Anna Wojda

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama