reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Większa ochrona dla kontrolerów

Większa ochrona dla kontrolerów

Poselski projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym ma umożliwić kontroli skarbowej tajną rejestrację samochodów używanych do tropienia przestępców.


ZMIANA PRAWA

Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. nr 108, poz. 908 z późn. zm.), dotyczący uprawnień kontroli skarbowej.


Proponowana zmiana polega między innymi na uzupełnieniu art. 76 ust. 4 pkt 1 prawa o ruchu drogowym o kontrolę skarbową. Zgodnie z tym przepisem premier może wydać niejawne zarządzenie określające warunki i tryb utajnionej rejestracji pojazdów wykorzystywanych do prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych. Problem w tym, że tryb ten dotyczy wszystkich służb prowadzących czynności operacyjno-rozpoznawcze z wyjątkiem kontroli skarbowej. Tymczasem w jej strukturach są jednostki wywiadowcze. Zdaniem autorów projektu metody pracy i środki (w tym samochody), którymi posługują się pracownicy wywiadu skarbowego, powinny być chronione.


Niejawna rejestracja samochodów wykorzystywanych do czynności operacyjno-rozpoznawczych ma zapewnić nie tylko bezpieczeństwo wywiadowcom, ale także ochronę informacji, które z samochodów służą tropieniu przestępców.

Nowelizacja ma także usunąć niespójności w przepisach związane z rejestracją pojazdów kontroli skarbowej i służb celnych.


Marcin Musiał

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami77.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama