| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Tomasz Michalik najlepszym doradcą podatkowym

Tomasz Michalik najlepszym doradcą podatkowym

Tomasz Michalik jest najlepszym doradcą podatkowym, a Deloitte najlepszą firmą doradztwa podatkowego - to wyniki pierwszego w Polsce rankingu doradców podatkowych.


Drugie miejsce wśród doradców zajął prof. Witold Modzelewski, a trzecie dr Janusz Fiszer. Natomiast wśród firm na drugim miejscu uplasował się zespół Ernst & Young, a na kolejnym MDDP Michalik, Dłuska, Dziedzic i Partnerzy.

Wyniki rankingu pokazują, że w dziedzinie doradztwa podatkowego nie ma monopolu firm z wielkiej czwórki, tak jak wśród firm audytorskich. Do czołówki dostał się zarówno Instytut Studiów Podatkowych, jak i kancelaria dr Ireny Ożóg. Zaskakujące może być natomiast dopiero szóste miejsce PricewaterhouseCoopers.

Doradcy podatkowi to dość młody zawód. W tym roku mija 10 lat od powstania ustawy o doradztwie podatkowym, a mimo to doradcy ugruntowali już swoje miejsce na rynku. Nie mogą się jednak reklamować, co powoduje, że to klienci muszą szukać doradców, a nie odwrotnie. Prezentując ranking, pomagamy więc szukającym zidentyfikować firmy, które najlepiej radzą sobie na rynku i zdobyły uznanie wśród przedsiębiorców i konkurencji.


Jutro z "Gazety Prawnej" będziemy mogli dowiedzieć się, ile kosztują usługi doradców podatkowych oraz księgowych. Wbrew obiegowym opiniom nie są to kwoty przyprawiające o zawrót głowy. Wojna cenowa powoduje, że nawet małe firmy mogą sobie pozwolić na skorzystanie z usług księgowych i doradców, co pozwoli na bezpieczne i prawidłowe rozliczenie się z fiskusem.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »