reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe wymogi dla jednostek samorządowych

Nowe wymogi dla jednostek samorządowych

Jednostki przekazujące sprawozdanie o wydatkach strukturalnych elektronicznie muszą używać określonego nazewnictwa przesyłanych plików.


NOWE PRAWO

Jednostki budżetowe, tworząc sprawozdania miesięczne za styczeń 2007 r., powinny stosować nowe zasady. Takie wymogi nakłada zmiana rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej, która weszła w życie 31 stycznia.


Wiele nowych regulacji zawartych w rozporządzeniu dotyczy jednostek samorządu terytorialnego. Przykładowo, w odniesieniu do części sprawozdania Rb-Z dotyczącej uzupełniających danych o zobowiązaniach wynikających z zawartych umów o terminie płatności na okres dłuższy niż 6 miesięcy, przypadającym w latach następnych (łącznie z leasingiem), nie wykazuje się zobowiązań z tytułu kredytów, pożyczek oraz papierów wartościowych.

Natomiast do wyliczenia wartości nominalnej zobowiązania, wynikającego z tych umów, przyjmuje się wartość zobowiązań pomniejszoną o kwoty spłacone do końca danego okresu sprawozdawczego. Z kolei w odniesieniu do sprawozdania Rb-WS o wydatkach strukturalnych, został wprowadzony przepis nakładający na jednostki, które przekazują je do Ministerstwa Finansów drogą mailową, obowiązek stosowania określonego nazewnictwa przesyłanych plików. Musi być ono zgodne z krajowym rejestrem urzędowym podziału terytorialnego kraju, prowadzonym przez prezesa GUS.

Szczegółowe wymogi zawarte zostały w załączniku 35 rozporządzenia.

 

Podstawa prawna:

- Rozporządzenie ministra finansów z 26 stycznia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. nr 14, poz. 88).


Agnieszka Pokojska

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama