| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zasób kadr zamiast konkursów

Zasób kadr zamiast konkursów

Stanowiska w urzędach i izbach skarbowych nie będą obsadzane w drodze konkursu. Minister finansów będzie powoływał kandydatów ze skarbowego zasobu kadrowego.


zmiana prawa

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy o zmianie ustawy o urzędach i izbach skarbowych. Nowelizacja wprowadza nowy system naboru kadrowego na stanowiska dyrektora, wicedyrektora izby skarbowej oraz naczelnika urzędu skarbowego.


Resort finansów proponuje utworzenie skarbowego zasobu kadrowego, czyli profesjonalnego zaplecza ministra finansów. Będą je stanowić pracownicy ministerstwa, podległych mu jednostek oraz osoby należące do państwowego zasobu kadrowego, o którym mowa w ustawie z 24 sierpnia 2006 r. o państwowym zasobie kadrowym i wysokich stanowiskach państwowych.


Kwalifikacje kandydatów będą sprawdzane w trakcie postępowania kwalifikacyjnego, przeprowadzanego przez komisję powołaną przez ministra finansów. Obecnie kandydatów na stanowisko dyrektora izby skarbowej i naczelnika urzędu skarbowego wybiera się w drodze konkursu spośród pracowników urzędów i organów podległych ministrowi finansów. W uzasadnieniu projektu czytamy, że możliwość natychmiastowego powoływania na wakujące stanowiska kandydatów ze skarbowego zasobu kadrowego ma doprowadzić do stworzenia stabilnej administracji podatkowej.


Magdalena Majkowska

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK