| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Od finansów mamy aż dziewięciu ministrów

Od finansów mamy aż dziewięciu ministrów

Fiskus bije rekordy - od poniedziałku resortem finansów kieruje już dziewięciu ministrów.


- Uważamy, iż administracja państwowa w Polsce jest ogromnie rozbudowana, niesprawna. Zupełnie nie odpowiada na wyzwania współczesnego społeczeństwa. Bez radykalnych zmian w administracji trudno przeprowadzić program naprawy państwa. Prawo i Sprawiedliwość dokona zmian, realizując program "Tanie państwo" - zapowiadał PiS.


W poniedziałek premier powołał na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Arkadiusza Huzarka. To ósmy wiceminister w tym ministerstwie. Resortem kieruje wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.


24 lutego weszło w życie zarządzenie ministra finansów nr 8 w sprawie podziału kompetencji w kierownictwie resortu. Wynika z niego, że Elżbieta Suchocka-Roguska zastępuje Gilowską w czasie jej nieobecności oraz m.in. nadzoruje przygotowywanie projektów budżetu państwa. Paweł Banaś w razie potrzeby zastępuje Gilowską i Suchocką-Roguską. Jest generalnym inspektorem kontroli skarbowej i pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych. Marian Banaś nadzoruje sprawy związane z cłami. Marta Gajęcka to polityka kursowa i dewizowa oraz współpraca z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Adam Pęzioł jest głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych. Jacek Dominik nadzoruje podatki. Katarzyna Zajdel-Kurowska odpowiada za dług publiczny i prognozy makroekonomiczne. Do poniedziałku dbała też o rozwój rynku kapitałowego. Teraz zadba o niego Huzarek.


Huzarek ma 33 lata, jest magistrem prawa UMCS w Lublinie. Pracował m.in. w departamencie integracji europejskiej MSWiA, w KBC Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych SA oraz w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta". Od zeszłego roku pełnił obowiązki dyrektora departamentu rozwoju rynku finansowego w resorcie finansów. Był m.in. członkiem rady nadzorczej GPW. Jest członkiem Komisji Nadzoru Finansowego. Dwa lata temu był szefem sztabu wyborczego PO w Lublinie (jego zastępcą był wtedy Paweł Gilowski, syn obecnej wicepremier).


Piotr Skwirowski

Czytaj także

Źródło:

gazeta.pl
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »