reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Będą dodatkowe ulgi dla producentów biopaliw

Będą dodatkowe ulgi dla producentów biopaliw

Rozpatrywana dziś w Sejmie nowelizacja ustawy o akcyzie przewiduje zwiększenie ulg i dodatkowe dopłaty dla producentów rzepaku.


ZMIANA PRAWA


Komisja Finansów Publicznych przedstawi dziś w Sejmie sprawozdanie z łącznego rozpatrzenia nowelizacji wniesionych przez PSL i Samoobronę. Na podstawie obu propozycji został wypracowany projekt, który przynosi niewielkie zmiany w zakresie ulg na biopaliwa.


W przypadku benzyny z dodatkiem biokomponentów ulga ma wynosić 1,565 zł za każdy litr dodanego biokomponentu (obecnie jest to 1,5 zł). Ulga na olej napędowy ma wynieść 1,048 zł za każdy litr dodanego biokomponentu (dziś jest to 1 zł).


Zgodnie z projektem, stawka akcyzy na benzynę ma wynosić 1565 zł/1000 l. Z kolei stawka na benzynę z dodatkiem powyżej 2 proc. biokomponentów ma być obniżona o 1,565 zł od każdego litra dodanych biokomponentów.


Akcyza na olej napędowy ma wynosić 1048 zł/1000 l, natomiast stawka na olej zawierający powyżej 2 proc. dodanych biokomponentów ma być obniżona o 1,048 zł od każdego litra dodanych biokomponentów.

Projekt zakłada też, że stawka akcyzy na biokomponenty stanowiące paliwa samoistne ma wynosić 10 zł/1000 l. Nowelizacja przewiduje ponadto zmianę w ustawie o płatnościach do gruntów rolnych i płatności cukrowej, która zakłada dodatkowe dopłaty ze środków krajowych dla producentów rzepaku na cele energetyczne w wysokości 176 zł do hektara.


MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama