reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Resort żąda informacji

Resort żąda informacji

Ministerstwo Finansów żąda od pracowników skarbówki danych nawet sprzed siedmiu lat. Wszystko na potrzeby stworzenia Krajowej Administracji Skarbowej.


Ostateczna wersja projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej jest już gotowa. Nie została jeszcze upubliczniona, gdyż trwają prace nad aktami wykonawczymi, których ma być około 50 - dowiedziała się Gazeta Prawna. W ramach prac nad reformą Ministerstwo Finansów żąda od pracowników skarbówki zbierania niezliczonej ilości danych.


W związku z pismem departamentu administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów izba skarbowa prosi o wypełnienie załączonej tabeli i przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 8 maja do godz. 9.00 - to fragment pisma datowanego na 4 maja, skierowanego do urzędów skarbowych. Tabela, o której mowa, zawiera osiem arkuszy do wypełnienia z podziałem na lata od 1999 do 2006 roku.


- Urzędy skarbowe i izby skarbowe od wielu lat sporządzają dla MF różne zestawienia z danymi, a i tak na zawołanie muszą robić je od nowa - wskazują pracownicy urzędów przygotowujących informacje dla MF.


Ich zdaniem świadczy to o bałaganie, bo resort od dawna powinien mieć system zbierania i przetwarzania danych tak, by za każdym razem nie obciążać tym pracowników urzędów.


Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Slim VAT 202139.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy System Usług

(KSU)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama