reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Środki publiczne są źle wydatkowane

Środki publiczne są źle wydatkowane

Przeprowadzone w 2006 roku kontrole wewnętrzne w Ministerstwie Finansów wykazały nieprawidłowości, m.in. w zakresie wydatkowania środków publicznych.


Przedstawiono sprawozdanie z realizacji kontroli wewnętrznej w Ministerstwie Finansów w 2006 roku. Wynika z niego, że na dwanaście przedstawionych tematów kontroli w pięciu odnotowano nieprawidłowości.Najwięcej uwag dotyczyło kontroli wydatkowania środków publicznych zgodnie z ustawą o finansach publicznych przeprowadzonej w pięciu jednostkach.Zastrzeżenia dotyczyły m.in. nierzetelnego sporządzania raportów kasowych i ewidencji księgowej, a także nieprzystosowania planu kont do klasyfikacji budżetowej i błędnego sporządzania sprawozdań RB - 30 i RB - 70. Ponadto ujawniono brak wdrożenia zakupionego programu finansowo-księgowego i niewykonanie zaleceń pokontrolnych NIK.Błędy wykryto również w rozliczaniu zaliczek walutowych pobieranych przez pracowników MF w biurze Administracyjno-Finansowym i Biurze Kadr i Szkoleń.W sprawozdaniu ministerstwo poinformowało, że w wyniku ujawnionych nieprawidłowości skierowano kilka zawiadomień do rzecznika dyscyplinarnego MF i rzecznika dyscyplinarnego finansów publicznych. Skierowane zostało również zawiadomienie do prokuratury o zaistnieniu przesłanek wskazujących na podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 115 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przez jedną firmę.AGNIESZKA POKOJSKA


agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama