reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Małe urzędy skarbowe zostaną zlikwidowane

Małe urzędy skarbowe zostaną zlikwidowane

Jeśli przy tworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej potrzebne będą redukcje, likwidacji ulegną niektóre urzędy skarbowe, zwłaszcza małe - zapowiedział wiceminister finansów Marian Banaś.


ZMIANA PRAWA

Związki zawodowe służby celnej odbyły kolejne spotkanie robocze z wiceministrem finansów Marianem Banasiem w sprawie stworzenia od początku 2008 roku Krajowej Administracji Skarbowej. Minister podtrzymuje pomysł przeprowadzenia reformy w postaci połączenia celników i skarbówki. Związki zawodowe zgłaszają swe wątpliwości.


- Intencją projektodawców jest stworzenie rozwiązań przyszłościowych, które mają wpłynąć na polepszenie warunków pracy i perspektyw, co do awansu i wynagradzania przyszłych urzędników KAS - podkreślił Marian Banaś.


Jednocześnie dodał, że uwagi przekazane przez związki zawodowe były wnikliwie analizowane i prawie wszystkie zostały przyjęte.


Z zapewnieniami wiceministra nie zgadzają się jednak celnicy. Ich zdaniem, nieprawdą jest, że zgłaszane do 15 czerwca 2007 r. uwagi i opinie związków zawodowych w całości zostały przez MF przyjęte i wprowadzone jako przepisy poprawiające obydwa projekty ustaw o KAS. Ponadto związkowcy wskazali, że obawiają się zwolnień i redukcji po utworzeniu nowej administracji skarbowej.


- Redukcja powinna dotyczyć tylko urzędów skarbowych, szczególnie tych małych - uspokajał wiceminister.


W spotkaniu ze związkami zawodowymi brał udział także Jerzy Grygierzec, dyrektor Departamentu Administracji Podatkowej w MF, który podkreślił, że uwag do projektów o KAS było mnóstwo, a większość resortów jest przeciwna tej reformie, dlatego trzeba będzie wypracować rozwiązania kompromisowe, ale sama idea reformy nadal jest utrzymana.


- Bardzo dużo uwag zgłosiło Rządowe Centrum Legislacji i jednocześnie zobowiązało MF do przygotowania projektów ustaw o KAS zgodnie ze sztuką i zasadami legislacji. Odmienna redakcja niektórych artykułów w projektach roboczych z 3 lipca 2007 r. wynika właśnie z zaleceń RCL - tłumaczył Jerzy Grygierzec.


Ważne!

Od 1 stycznia 2008 r. ma zostać powołana Krajowa Administracja Skarbowa. Będzie to administracja stworzona z połączenia dzisiejszych urzędów i izb skarbowych oraz urzędów i izb celnych.


EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami77.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama