reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Cztery izby celne do specjalnych zadań

Cztery izby celne do specjalnych zadań

Minister finansów upoważnił dyrektorów izb celnych w: Gdyni, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu do prowadzenia niektórych spraw związanych z wydawaniem pozwoleń.


Minister finansów w rozporządzeniu może wyznaczyć dyrektora lub dyrektorów izb celnych właściwych do prowadzenia określonych spraw. Resort finansów przygotował więc projekt rozporządzenia, w którym upoważnił dyrektorów izb celnych w: Gdyni, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu do prowadzenia niektórych spraw celnych, np. do wydawania pozwoleń na utworzenie regularnej linii żeglugowej i do prowadzenia procedury konsultacyjnej, do wydawania pozwoleń na stosowanie procedur uproszczonych właściwych do przewozu towarów drogą morską we wspólnotowej procedurze tranzytu, do wydawania pozwoleń na stosowanie procedur uproszczonych w transporcie lotniczym, do prowadzenia procedury konsultacyjnej wymaganej w przypadku wydawania pojedynczych pozwoleń na korzystanie z gospodarczych procedur celnych.

W projekcie rozporządzenia minister dodatkowo wyznaczył dyrektora Izby Celnej w Szczecinie, dyrektora Izby Celnej w Warszawie i dyrektora Izby Celnej we Wrocławiu jako właściwych do wydawania świadectwa upoważniony przedsiębiorca - uproszczenia celne, świadectwa upoważniony przedsiębiorca - bezpieczeństwo i ochrona i świadectwa upoważniony przedsiębiorca - uproszczenia celne/bezpieczeństwo.

 

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama