reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnicy chcą gwarancji

Celnicy chcą gwarancji

Ministerstwo Finansów obiecało podwyżki pracownikom skarbówki i służby celnej na 2008 rok. Celnicy żądają od resortu pisemnego potwierdzenia tej obietnicy.

 

NOWOŚĆ

Na początku października Marian Banaś, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef służby celnej, przesłał pismo do pracowników skarbówki i służby celnej, w którym poinformował, że zgodnie z założeniami do projektu ustawy budżetowej na 2008 rok zaplanowany został wzrost kwoty bazowej o 2,3 proc., co oznacza, że taka waloryzacja płac obejmie wszystkich pracowników administracji podatkowej oraz celnej.

Jednocześnie - zgodnie z zapowiedziami wiceministra finansów - nastąpi wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia o ok. 245 zł (brutto) dla każdego urzędnika. Obydwie podwyżki oznaczają wzrost wynagrodzeń o ponad 9 proc.

W związku z tym pismem Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej zażądała od MF pisemnego potwierdzenia obietnicy podwyżek. Takie potwierdzenie ma uwiarygodnić zapowiedzi resortu, które po wyborach mogłyby okazać się tylko zachętą przedwyborczą. Celnicy na podpisanie stosownego dokumentu dali czas ministerstwu do 12 października.

Ewa Matyszewska

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Kasy fiskalne 2020 (PDF)29.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama