reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy wzór informacji o przychodach

Nowy wzór informacji o przychodach

Opracowano projekt nowego wzoru informacji o przychodach (dochodach) z oszczędności w formie odsetek wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy.

 ZMIANA PRAWA

 

W związku z implementacją Dyrektywy Rady nr 2003/48/WE z dnia 3 czerwca 2003 r. w sprawie opodatkowania dochodów z oszczędności w formie wypłacanych odsetek (Dz.Urz. WE L 157 z 26 czerwca 2003 r.) minister finansów rozporządzeniem z 23 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru informacji o przychodach (dochodach) wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu lub pośredniemu odbiorcy, obowiązującego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (Dz.U. z 2006 r. nr 39, poz. 274), określił wzór informacji IFT-3/IFT-3R.

Wzór formularza IFT-3/IFT-3R umożliwia podmiotom wypłacającym wywiązanie się z obowiązku złożenia w terminie do końca miesiąca następującego po zakończeniu roku podatkowego sporządzonej według ustalonego wzoru, imiennej informacji o uzyskanych przychodach (dochodach) z oszczędności w formie wypłaconych odsetek.

W projekcie opracowanym przez MF zawarto nowy wzór informacji o wysokości przychodów (dochodów) wypłaconych lub pozostawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy niemającemu w Polsce miejsca zamieszkania, wraz z objaśnieniami co do sposobu jej wypełnienia, terminu i miejsca składania. Formularz oznaczony jest symbolem IFT-3/IFT-3R.

Opracowano także wzór informacji o numerach rachunków i wysokości przychodów (dochodów) wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy. Formularz ten oznaczony jest symbolem IFT/A i stanowi załącznik do informacji IFT-3/IFT-3R. Formularz IFT/A składają podmioty wypłacające, w przypadku, gdy faktyczny albo pośredni odbiorca posiada więcej niż jeden numer rachunku, w związku z którymi uzyskał przychody (dochody) z oszczędności w formie wypłaconych odsetek.

Załącznik ten składa się z poszczególnych bloków, z których pierwsze pozwalają na prawidłową identyfikację podmiotu wypłacającego, a także faktycznego albo pośredniego odbiorcy, natomiast dalsze - na sporządzenie informacji dotyczących numeru rachunku, rodzaju rachunku i jego typu oraz przychodu (dochodu) i pobranego podatku.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2008 r.

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama