reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Usługi z księgowymi bez uprawnień

Usługi z księgowymi bez uprawnień

Do biura rachunkowego trzeba będzie zatrudniać osoby z uprawnieniami księgowymi. Pomagać im będą osoby, które ich nie mają.


Działalność polegającą na usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych będą mogli wykonywać przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi, uprawnieni do wykonywania tych czynności, natomiast pozostali przedsiębiorcy, pod warunkiem że czynności z tego zakresu będą wykonywane przez osoby uprawnione do usługowego prowadzenia ksiąg. Takie rozwiązania przewiduje projekt ustawy o rachunkowości, przygotowany przez resort finansów.

Zgodnie z przepisami tego projektu - tak jak jest to obecnie uregulowane w rozporządzeniu - uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będą miały osoby posiadające certyfikat księgowy, wpisane do rejestru biegłych rewidentów lub na listę doradców podatkowych. Pojawiła się natomiast nowa regulacja, która zezwala tym osobom na korzystanie w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych z pomocy osób nieuprawnionych. Jednak konieczny będzie nad nimi stały i bezpośredni nadzór. Obecnie obowiązujące przepisy w tym zakresie nie są jasne.

Agnieszka Pokojska

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wiesław Dzikowski

Księgowy, współwłaściciel i pełniący rolę wiceprezesa w firmie BR Progres sp. z o.o. Z księgowością związany od 2003 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama