| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Mimo błędu naczelnik przekaże 1 proc. podatku na organizacje

Mimo błędu naczelnik przekaże 1 proc. podatku na organizacje

Naczelnik urzędu skarbowego przekaże 1 proc. podatku dla wybranej przez podatnika organizacji charytatywnej, nawet gdy popełni on błąd w jej nazwie lub numerze KRS.


NOWOŚĆ

Podatnik, który w rozliczeniu za 2007 rok chce przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego, będzie musiał wpisać nazwę i numer KRS w zeznaniu podatkowym. Pieniądze przekaże naczelnik urzędu skarbowego. W sytuacji gdy podatnik pomyli się w jednej lub drugiej informacji, fiskus i tak przekaże wpłatę. Takie informacje uzyskaliśmy w Ministerstwie Finansów.

- Zeznanie roczne zawiera pola na wpisanie dwóch danych dotyczących organizacji pożytku publicznego, której podatnik chce przekazać 1 proc. podatku. Podanie obu informacji ma pozwolić na właściwe zidentyfikowanie wspieranej instytucji. Nawet wtedy, gdy podatnik pomyli się w jednym lub drugim polu, urząd nie powinien mieć problemów z określeniem, komu podatnik chce przekazać swój podatek - podkreślił w rozmowie z nami Jakub Lutyk, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

Dodał, że organy podatkowe nie będą przy każdym najmniejszym błędzie uznawać wniosku o przekazanie 1 proc. podatku za bezskuteczny.

- Jeśli błędy będą poważne, uniemożliwiające identyfikację organizacji, która ma otrzymać 1 proc. podatku, naczelnik urzędu skarbowego zawsze ma prawo poprosić podatnika o złożenie wyjaśnień lub uzupełnienie danych - dodał Jakub Lutyk.

Ważne!

Każdy podatnik, który popełnił błąd w rocznym PIT, może złożyć jego korektę. Do poprawionego zeznania trzeba dołączyć uzasadnienie korekty

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Adamczak

Ekspert z zakresu podatków i rachunkowości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »