| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy szef celników realizuje postulaty rządu

Nowy szef celników realizuje postulaty rządu

Jacek Kapica, nowy szef służby celnej, wydał dyspozycję szybkiej wypłaty trzynastek dla celników. Chce też, aby podwyżki dla nich o 500 zł na etat były realizowane od 1 stycznia 2008 r.


NOWOŚĆ

Wczoraj nowy szef służby celnej w randze wiceministra finansów Jacek Kapica, dotychczasowy dyrektor Izby Celnej w Szczecinie, opublikował pismo skierowane do celników. Swoim byłym podwładnym podziękował za współpracę, a wszystkich funkcjonariuszy celnych poinformował, jak zamierza realizować powierzone mu zadania.

- Premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski zapewnili mnie, że propozycje przedstawiane funkcjonariuszom celnym są aktualne i mają być realizowane. Już w piątek 1 lutego wydałem dyspozycje, aby jak najszybciej dokonać obliczeń i wypłaty trzynastek celnikom. Podwyżki wynagrodzeń średnio o 500 zł na etat oraz waloryzacja wynagrodzeń o 2,3 proc. będą realizowane od 1 stycznia 2008 r. - zapewnia Jacek Kapica.

Dodaje, że podwyżkę wynagrodzeń powinno udać się uruchomić w perspektywie miesiąca.

- Zgodnie z propozycją rządu wdrażamy rozwiązania związane z wypłatą za nadgodziny w kwocie 18 zł za każdą nadgodzinę. Zasadne jest, aby obecnie pracującym zapłacić więcej za ich dodatkowy wysiłek niż zatrudniać kolejne osoby za wynagrodzenie, które nie będzie dla nich satysfakcjonujące - wyjaśnia szef SC.

Według niego dużym przedsięwzięciem jest przygotowanie ustawy modernizacyjnej, która ma wejść w życie 1 stycznia 2009 r. W jej wyniku zostanie podniesiony wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej do poziomu 2,50, tak jak w innych służbach mundurowych.

Wiceminister zapewnia także, że będzie rozmawiał ze wszystkimi związkami zawodowymi działającymi w służbie celnej, aby poprawić jej działanie.

500 złotych wyniesie podwyżka dla każdego funkcjonariusza. Celnicy żądali 1,5 tys. zł podwyżki

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Martyna Owsiak

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »