reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy szef celników realizuje postulaty rządu

Nowy szef celników realizuje postulaty rządu

Jacek Kapica, nowy szef służby celnej, wydał dyspozycję szybkiej wypłaty trzynastek dla celników. Chce też, aby podwyżki dla nich o 500 zł na etat były realizowane od 1 stycznia 2008 r.


NOWOŚĆ

Wczoraj nowy szef służby celnej w randze wiceministra finansów Jacek Kapica, dotychczasowy dyrektor Izby Celnej w Szczecinie, opublikował pismo skierowane do celników. Swoim byłym podwładnym podziękował za współpracę, a wszystkich funkcjonariuszy celnych poinformował, jak zamierza realizować powierzone mu zadania.

- Premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski zapewnili mnie, że propozycje przedstawiane funkcjonariuszom celnym są aktualne i mają być realizowane. Już w piątek 1 lutego wydałem dyspozycje, aby jak najszybciej dokonać obliczeń i wypłaty trzynastek celnikom. Podwyżki wynagrodzeń średnio o 500 zł na etat oraz waloryzacja wynagrodzeń o 2,3 proc. będą realizowane od 1 stycznia 2008 r. - zapewnia Jacek Kapica.

Dodaje, że podwyżkę wynagrodzeń powinno udać się uruchomić w perspektywie miesiąca.

- Zgodnie z propozycją rządu wdrażamy rozwiązania związane z wypłatą za nadgodziny w kwocie 18 zł za każdą nadgodzinę. Zasadne jest, aby obecnie pracującym zapłacić więcej za ich dodatkowy wysiłek niż zatrudniać kolejne osoby za wynagrodzenie, które nie będzie dla nich satysfakcjonujące - wyjaśnia szef SC.

Według niego dużym przedsięwzięciem jest przygotowanie ustawy modernizacyjnej, która ma wejść w życie 1 stycznia 2009 r. W jej wyniku zostanie podniesiony wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej do poziomu 2,50, tak jak w innych służbach mundurowych.

Wiceminister zapewnia także, że będzie rozmawiał ze wszystkimi związkami zawodowymi działającymi w służbie celnej, aby poprawić jej działanie.

500 złotych wyniesie podwyżka dla każdego funkcjonariusza. Celnicy żądali 1,5 tys. zł podwyżki

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
ZFŚS 2020. Komentarz55.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Jakie zmiany w podatkach i ZUS wprowadza Tarcza antykryzysowa 4.0

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama