| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Polski fiskus nie dostanie ani grosza od UEFA

Polski fiskus nie dostanie ani grosza od UEFA

Ministerstwo Finansów przygotowuje rozporządzenie, które ma zapewnić UEFA i jej delegatom specjalne zwolnienia podatkowe związane z organizacją w Polsce piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - czytamy w "Dzienniku".

Organizacja piłkarska z zarobionych w naszym kraju setek milionów euro nie zapłaci ani złotówki podatku - pisze "Dziennik". Budżet jednak i tak zarobi na mistrzostwach. Euro ściągnie do Polski turystów i inwestorów.Resort finansów zobowiązał się do ulg w tak zwanych gwarancjach. Zwolnienia mają dotyczyć wszystkich podatków, zarówno dochodowych od osób fizycznych, jak i od osób prawnych. Polski fiskus nie dostanie więc grosza od zysków ze sprzedaży przez UEFA praw do transmisji, licencji, gadżetów i biletów na mecze.Delegaci otrzymają specjalny immunitet: będą mogli przywieźć bez ograniczeń i bez cła niemal wszystko co uznają za niezbędne do pełnienia swoich funkcji, na przykład żywność, farmaceutyki, odżywki, sprzęt komputerowy.Polskie ulgi dla UEFA nie są wyjątkowe. Organizacja stawia państwom, które chcą mieć u siebie rozgrywki, warunek: albo nas zwalniacie ze wszystkich podatków albo wybieramy inny kraj - pisze "Dziennik". Państwa idą więc UEFA na rękę, bo zależy im na mistrzostwach.Źródło: "Dziennik".

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »