reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Skarbówka czeka na pisemne wyjaśnienia

Skarbówka czeka na pisemne wyjaśnienia

Jeszcze tylko dziś związki zawodowe pracowników skarbowych czekają na przedstawienie zasad rozłożenia podwyżek w 2008 roku.

NOWOŚĆ

Przedstawiciele Rady Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych są po pierwszym spotkaniu z przedstawicielem premiera Adamem Leszkiewiczem oraz generalnym inspektorem kontroli skarbowej Andrzejem Parafianowiczem. Po rozmowach, które odbyły się 14 lutego, strona związkowa nie uzyskała wszystkich oczekiwanych informacji w sprawie zasad podziału środków na wynagrodzenia oraz źródeł finansowania podwyżek w służbie celnej. Skarbowcy poprosili, aby wszystkie informacje zostały im przekazane na piśmie do 18 lutego.

Według informacji uzyskanych od wiceszefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podwyżki dla pracowników skarbowych w 2008 roku wynikać będą ze wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej o 2,3 proc. (z tytułu waloryzacji płac w budżetówce oraz podziału 205 mln zł - średnio 245 zł brutto na etat w urzędach i izbach skarbowych).

Z informacji urzędników skarbowych wynika, że niezależnie od tego w budżecie państwa funkcjonuje rezerwa na zwiększenie wynagrodzeń i pochodnych, w tym na modernizację wynagrodzeń w administracji w kwocie ogółem 528 591 mln zł. Jak poinformował związkowców minister Adamem Leszkiewicz, rząd zdecydował, że kwota ta zostanie podzielona na członków korpusu służby cywilnej proporcjonalnie do etatów w poszczególnych resortach, a następnie w proporcji 7 : 3 (70 proc. na podniesienie wynagrodzeń związanych ze skutkami wartościowania stanowisk pracy oraz 30 proc. na dodatki specjalne).

Z tej rezerwy sfinansowana ma być także podwyżka dla pracowników i funkcjonariuszy służby celnej. Nie wiadomo jednak, na jakich zasadach.

Jutro, 19 lutego, w Warszawie odbędzie się spotkanie przedstawicieli central związkowych w celu podjęcia decyzji o dalszych działaniach skarbowców.

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

INFORLEX Księgowość i Kadry425.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama