| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Prezydent opowiada się za podatkami w rolnictwie

Prezydent opowiada się za podatkami w rolnictwie

Prezydent jest za wprowadzeniem podatków rynkowych w rolnictwie. Bronisław Komorowski uważa, że w ślad za utowarowieniem gospodarstw i wzrostem produkcji w tym sektorze gospodarki, powinny iść zmiany w systemie podatkowym.

W przekonaniu Bronisława Komorowskiego "przedsiębiorczość" w rolnictwie powinna być tak opodatkowana jak każda inna, "jak reszta społeczeństwa".

Uważa, że to wymusiłoby pożądane zmiany strukturalne na polskiej wsi, a sukces rolnictwa w większym stopniu przyczyniłby się do wzrostu PKB.

Prezydent za niższymi podatkami dla rodzin

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

"Nadszedł czas, by przestać myśleć tylko o wspieraniu rolnictwa, teraz jest moment, by postawić pytanie o podatki. Od tego pytania nie uciekniemy" - mówił prezydent.

Bronisław Komorowski wypowiedział tę opinię na spotkaniu z autorami najnowszego raportu o polskiej wsi, w którym wzięli też udział prawie wszyscy byli ministrowie rolnictwa. Ideę nagrodzono umiarkowanymi oklaskami.

Prezydent zaznaczył, że nie jest znawcą kwestii dotyczących rolnictwa, jednak - jak się wyraził - " jeśli się dogadamy co do celu zasadniczego i drogi, to resztę da się przeżyć, jeśli chodzi o politykę".

Zwracając się do zebranych wyraził nadzieję, że to oni podpowiedzą rozwiązania i że uda się wokół tej sprawy uniknąć "konfliktu partyjno-politycznego".

Polecamy: Podatki 2014 - Nowy VAT 500 pytań i odpowiedzi na trudne pytania

Portal Podatkowy ruszy 18 sierpnia 2014 r.

Zapisz się na nasz newsletter

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

KORONAWIRUS - podatki, prawo

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »