| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Prezydent opowiada się za podatkami w rolnictwie

Prezydent opowiada się za podatkami w rolnictwie

Prezydent jest za wprowadzeniem podatków rynkowych w rolnictwie. Bronisław Komorowski uważa, że w ślad za utowarowieniem gospodarstw i wzrostem produkcji w tym sektorze gospodarki, powinny iść zmiany w systemie podatkowym.

W przekonaniu Bronisława Komorowskiego "przedsiębiorczość" w rolnictwie powinna być tak opodatkowana jak każda inna, "jak reszta społeczeństwa".

Uważa, że to wymusiłoby pożądane zmiany strukturalne na polskiej wsi, a sukces rolnictwa w większym stopniu przyczyniłby się do wzrostu PKB.

Prezydent za niższymi podatkami dla rodzin

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

"Nadszedł czas, by przestać myśleć tylko o wspieraniu rolnictwa, teraz jest moment, by postawić pytanie o podatki. Od tego pytania nie uciekniemy" - mówił prezydent.

Bronisław Komorowski wypowiedział tę opinię na spotkaniu z autorami najnowszego raportu o polskiej wsi, w którym wzięli też udział prawie wszyscy byli ministrowie rolnictwa. Ideę nagrodzono umiarkowanymi oklaskami.

Prezydent zaznaczył, że nie jest znawcą kwestii dotyczących rolnictwa, jednak - jak się wyraził - " jeśli się dogadamy co do celu zasadniczego i drogi, to resztę da się przeżyć, jeśli chodzi o politykę".

Zwracając się do zebranych wyraził nadzieję, że to oni podpowiedzą rozwiązania i że uda się wokół tej sprawy uniknąć "konfliktu partyjno-politycznego".

Polecamy: Podatki 2014 - Nowy VAT 500 pytań i odpowiedzi na trudne pytania

Portal Podatkowy ruszy 18 sierpnia 2014 r.

Zapisz się na nasz newsletter

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Santana Nowak

Specjalistka w zakresie prawa cywilnego, posiadająca bogate doświadczenie zawodowe w wielu dziedzinach prawa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »