reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > PSL proponuje nową ulgę podatkową na dzieci

PSL proponuje nową ulgę podatkową na dzieci

Klub PSL złożył u marszałka Sejmu projekt ustawy o pomocy dla rodzin wychowujących dzieci. Wprowadzałby on ulgę prorodzinną w wysokości ok. 1145 złotych m.in. dla rodzin rolników, osób bezrobotnych czy rencistów.

"Projekt dotyczy tych rodzin, które nie mogą korzystać z dotychczasowej ulgi podatkowej, bo nie mają m.in. odpowiedniego dochodu" - tłumaczył we wtorkowej rozmowie z PAP pomysłodawca projektu Mieczysław Kasprzak (PSL). Projekt według niego objąłby rodziny rolników, bezrobotnych, rencistów, osób prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek, rozliczających się ryczałtem.


Według dziennika "Polska", który we wtorek opisał projekt ludowców, np. rolnicy, którzy nie mają prawa do dotychczasowej ulgi podatkowej, mieliby otrzymywać w gotówce równowartość ok. 1145 złotych, a ci, którzy obecnie mogą odpisać sobie tylko część ulgi, mieliby dostawać wyrównanie.


Jak mówi Kasprzak, według wstępnej oceny ulga proponowana w projekcie ludowców dotyczyłaby 3 milionów dzieci. Ulga obowiązywałaby dla dzieci do 18. roku lub - wobec dzieci studiujących - do osiągnięcia 25 lat.


PSL proponuje także, aby ulgi nie wliczać do dochodu rodziny. Kasprzak tłumaczył, że wówczas zwiększa się dochód rodziny i nie może ona korzystać z innych świadczeń.


We wrześniu ubiegłego roku, jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji Sejmu, posłowie wprowadzili ulgę prorodzinną w podatku od osób fizycznych. Dzięki uldze osoby mające dzieci mogą odliczyć od podatku ok. 1145 zł na każde dziecko.


W ocenie posła PSL, z ulgi uchwalonej w ubiegłym roku "skorzystały grupy najbogatsze i średniobogate", a nie rodziny biedne.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama