reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Skarbowcy wznawiają protest

Skarbowcy wznawiają protest

Na ostatnie trzy dni kwietnia, czyli koniec rozliczeń PIT za 2007 rok, pracownicy skarbówki zapowiadają ostry protest. Rozliczenie z fiskusem może być utrudnione.


Rada Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych zapowiedziała, że w ostatnich dniach rozliczeń z fiskusem za 2007 rok - 28-30 kwietnia - we wszys-tkich urzędach skarbowych będzie odbywać się akcja protestacyjna. Skarbowcy negatywnie oceniają przebieg dotychczasowego procesu uzgodnień zasad podziału dodatkowych środków na wynagrodzenia wynikających z rezerwy budżetowej nr 60 oraz reformy służby cywilnej. Kolejne informacje z tego procesu wskazują na systematyczne obni- żanie poziomu kwoty przewidzianej na jeden etat w aparacie skarbowym. Ponadto pracownicy skarbowi domagają się m.in. wypłaty wszystkich środków z tej rezerwy z wyrównaniem od 1 stycznia 2008 r. oraz natychmiastowej wypłaty pracownikom cywilnym zaległości płacowej za 2005 rok oraz podjęcia dialogu w zakresie zmian w ustawie o służbie cywilnej.

W związku z brakiem realizacji tych postulatów pracownicy organów skarbowych zapowiadają wznowienie i zaostrzenie akcji protestacyjnej w dniach 28-30 kwietnia. To ostanie dni rozliczeń rocznych z fiskusem.

Skarbowcy wskazują, że o sytuacji w polskim aparacie skarbowym i służbie cywilnej zostaną powiadomione organy UE, a skarga na działania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów już została skierowana do właściwych organów i instytucji.

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT103.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziółkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama