reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Celnicy chcą interwencji ministra

Celnicy chcą interwencji ministra

Celnicy wystąpili do ministra finansów o pomoc w reformowaniu Służby Celnej. Są rozczarowani, bo obiecana 500-zł podwyżka okazała się niższa.


NOWOŚĆ

Związek zawodowy Celnicy PL przesłał do ministra finansów Jacka Rostowskiego pismo z prośbą o interwencję w sprawie poprawy warunków pracy i płacy w Służbie Celnej.

W wyniku styczniowych protestów funkcjonariusze celni zwrócili uwagę na złą sytuację Służby. Kierując się deklaracjami, w tym również premiera, celnicy twierdzą, że mają podstawy, by oczekiwać zmian jakościowych w podejściu władz do problemów i wyzwań w Służbie Celnej, poszanowania godności funkcjonariuszy oraz faktycznego dialogu.

Zdaniem związku zawodowego celników szczególnie dotkliwa jest destabilizacja spowodowana ciągłymi reformami, reorganizacjami, postępującym upolitycznieniem oraz osłabieniem kadrowym.

- Obiecana na początku roku podwyżka w wysokości 500 zł okazała się o 100 zł niższa. Próby wyrównywania tą kwotą skutków fatalnej polityki kadrowej i płacowej oraz zaległości w wynagrodzeniu i awansowaniu doprowadziły do wielu konfliktów w izbach celnych - tłumaczą funkcjonariusze.

Dodają, że potrzebna jest rzetelna reforma w zakresie zadań i uprawnień kontrolnych oraz polityki personalnej. Sprawność służby zależy głównie od motywacji i jakości kadr. Niezbędne jest wprowadzenie realnej ścieżki awansu, zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariuszy.

EWA MATYSZEWSKA

ewa.matyszewska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama