reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ubezpieczyciel wykaże składki

Ubezpieczyciel wykaże składki

W sprawozdaniach ubezpieczycieli pojawią się informacje o wysokości składki OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.


Zmiana Prawa

Zakłady ubezpieczeń w spra- wozdaniach finansowych będą musiały ujawniać m.in. dane o wartości składki zainkasowanej z tytułu umów obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. To jedna ze zmian, którą przewiduje projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie kwartalnych i dodatkowych rocznych sprawozdań finansowych i statystycznych zakładów ubezpieczeń.

Zmiany związane są z obowiązkiem wydawania przez Komisję Nadzoru Finansowego opinii dla ministra zdrowia w sprawie wysokości wskaźnika stanowiącego podstawę wyliczenia opłaty ryczałtowej wnoszonej przez zakłady ubezpieczeń i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Wymaga to pozyskiwania od zakładów ubezpieczeń dodatkowych informacji.

Projekt zakłada, że część nowych przepisów dotyczących m.in. ubezpieczeń OC: jednostek udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, osób powołanych do wykonania czynności syndyka, nadzorcy sądowego albo zarządcy oraz posiadaczy pojazdów mechanicznych będzie miało zastosowanie po raz pierwszy do dodatkowych rocznych sprawozdań finansowych i statystycznych sporządzanych za 2007 rok i sprawozdań kwartalnych sporządzanych za I kwartał 2008 r.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

Więcej: www.mf.gov.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Wynagrodzenia 2020. Rozliczanie płac w praktyce59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 3.0 – przewodnik po zmianach

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama