reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Kasy fiskalne jeszcze nie dla prawników

Kasy fiskalne jeszcze nie dla prawników

Zwolnienie usług prawniczych z obowiązkowego rejestrowania obrotu w kasach fiskalnych wygasa 30 czerwca. Wszystko wskazuje jednak na to, że po raz kolejny zostanie przedłużone, przynajmniej do końca roku - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

O wprowadzeniu kas fiskalnych dla prawników mówi się od lat. Zapowiadają to kolejne rządy i kolejni ministrowie finansów. Tymczasem usługi prawnicze wciąż znajdują się na kolejnych listach usług zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot należnego VAT za pomocą kas rejestrujących. Aktualny ich wykaz znajduje się w załączniku do rozporządzenia ministra finansów z 20 grudnia 2007 r. w sprawie kas rejestrujących.


Zwolnione są także inne usługi o tym samym symbolu PKWiU: rachunkowo-księgowe, badania rynków i opinii publicznej, doradztwa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania. Zwolnienie to wygasa jednak 30 czerwca.


Co będzie potem? Na to pytanie „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Finansów odpowiedziało, iż zakres zwolnień po tej dacie zostanie określony w kolejnym rozporządzeniu, a obecnie prowadzone są jeszcze analizy dotyczące określenia optymalnego zakresu ewidencji z zastosowaniem kas w latach następnych.

 

Więcej na łamach "Rzeczpospoliej".

reklama

Czytaj także

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami77.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama