reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zostanie określony termin zwrotu opłaty

Zostanie określony termin zwrotu opłaty

Najpóźniej po siedmiu dniach od rozpatrzenia wniosku o interpretację przepisów zwracana będzie nadpłacona opłata za wydanie interpretacji.


Zmiana prawa

Wkrótce powinny zacząć obowiązywać nowe przepisy dotyczące opłat za wydanie interpretacji podatkowych. Obniżą one opłatę za wydanie takiej interpretacji z 75 do 40 zł liczoną od każdego stanu faktycznego znajdującego się we wniosku podatnika. Przewiduje to czekająca obecnie na podpis prezydenta nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. To jednak nie jedyna zmiana w zakresie wydawania interpretacji, która czeka nas w najbliższym czasie. Kolejne przyniesie przyjęta w ubiegłym tygodniu przez rząd nowelizacja Ordynacji podatkowej. Jedna z proponowanych zmian polega na określeniu terminu, w którym organ podatkowy będzie musiał zwrócić podatnikowi nienależnie zapłaconą opłatę. Dziś termin taki nie jest określony. Nowe przepisy mają wyraźnie przewidywać, że zwrot takiej nienależnej opłaty następuje nie później niż w ciągu siedmiu dni od dnia zakończenia postępowania w sprawie wydania interpretacji.

Warto zauważyć, że przyjęty przez rząd projekt znacznie zmienił się w stosunku do projektu pierwotnie opracowanego przez resort. W fazie uzgodnień międzyresortowych usunięto z niego większość kontrowersyjnych przepisów. Teraz projektem zajmie się Sejm.

Marek Kutarba

marek.kutarba@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Kasy fiskalne 2020 (PDF)29.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców (OCRK)

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców to nowoczesna firma outsourcingowa, która świadczy kompleksowe usługi dla firm z branży TSL.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama