| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ułatwienia dla byłych pracowników

Ułatwienia dla byłych pracowników

ZMIANA PRAWA - Byli pracownicy wywiadu skarbowego będą mogli przechodzić do pracy w kontroli skarbowej bez konieczności przechodzenia całego postępowania kwalifikacyjnego.


Resort finansów opublikował projekt rozporządzenia, które zmienia rozporządzenie w sprawie komórek organizacyjnych kontroli skarbowej, w których zatrudnionym inspektorom i pracownikom przysługuje umundurowanie służbowe i broń służbowa, a także naboru do tych komórek.

Projekt zakłada rozszerzenie katalogu osób, które mogą być zwolnione z określonych etapów postępowania kwalifikacyjnego do pracy w komórkach organizacyjnych kontroli skarbowej o byłych pracowników wywiadu skarbowego i komórek realizacyjnych kontroli skarbowej.

Jeśli pracownicy ci przedstawią dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganych umiejętności i predyspozycji, mogą zostać zwolnieni m.in. z egzaminu sprawności fizycznej, testów psychologicznych określających predyspozycje intelektualne i osobowościowe.

Osoby takie nie będą też kierowane do komisji lekarskiej, która ustala zdolności fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uprawnionych m.in. do użycia broni palnej.

ŁUKASZ ZALEWSKI

lukasz.zalewski@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »