| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Obligacje warszawskie bez podatku

Obligacje warszawskie bez podatku

Minister finansów zwolni z podatku dochody z obligacji emitowanych w 2009 roku przez Warszawę - wynika z projektu rozporządzenia resortu finansów.


Zmiana prawa

Projektowane rozporządzenie obejmuje jedynie dochody (przychody) nierezydentów uzyskiwane z tytułu odsetek (dyskonta) od obligacji wyemitowanych w 2009 roku przez m.st. Warszawę. Jednakże w przypadku podjęcia w przyszłości emisji papierów wartościowych przez inne jednostki samorządu terytorialnego, minister finansów zobowiązany będzie do rozpatrzenia ewentualnego wniosku o zaniechanie poboru podatku przy zachowaniu konstytucyjnej zasady równości wobec prawa.

Wynika to z tego, że rozporządzenie wydane będzie na wniosek prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Zawiadomił on w nim ministra finansów o planowanej przez m.st. Warszawę emisji obligacji komunalnych na rynku zagranicznym i wystąpiła o wydanie rozporządzenia o zaniechaniu poboru podatku dochodowego od dochodów nierezydentów uzyskanych z tych obligacj. Debiut obligacji planowany jest na początek 2009 roku, a potrzeby pożyczkowe miasta szacowane na 1,1-1,2 mld zł.

Będzie to pierwsza taka emisja obligacji samorządowych. Dotychczas jednostki samorządu terytorialnego nie przeprowadzały emisji obligacji komunalnych na rynkach zagranicznych.

Ewa Konderak

ewa.konderak@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

PROMAG S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »