| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Interpretacje i orzecznictwo

Promocja i reklama związana z firmą nie jest opodatkowana VAT

Aktualizacja: 25.04.2008

Czynności mające na celu promocję czy reklamę nie są opodatkowane VAT. Muszą jednak być związane z prowadzonym przedsiębiorstwem. Tylko wtedy od przekazywanych towarów nie trzeba zapłacić podatku - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z 14 lutego 2008 r. (sygn. akt I SA/Rz 875/07). »

Dodatkowe opłaty za wystawienie towaru w sieci sklepowej jako koszt

Aktualizacja: 23.04.2008

Czy ponoszone opłaty wymienione w opisanym stanie faktycznym mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? »

Zwolnienie z podatku nie zależy od stron umowy

Aktualizacja: 21.04.2008

Broker lub pośrednik ubezpieczeniowy nie musi pozostawać w bezpośrednim stosunku ze stronami umowy ubezpieczenia lub reasekuracji, do zawarcia której się przyczynia, aby przy świadczeniu usług mógł korzystać ze zwolnienia od VAT. »

Zapłata za wystąpienie ze spółki jest opodatkowana PIT

Aktualizacja: 16.04.2008

Podatnik, który za wystąpienie ze spółki otrzymał zapłatę od osoby wstępującej do firmy, musi od otrzymanych środków zapłacić podatek dochodowy i wykazać je w rocznym zeznaniu PIT. »

Po zapłacie podatek nie może się przedawnić

Aktualizacja: 16.04.2008

Zapłata zaległości podatkowej VAT powoduje wygaśnięcie zobowiązania podatkowego także wówczas, gdy następuje w wyniku wykonania nieostatecznej decyzji organu I instancji określającej wysokość podatku. »

Najnowsze interpretacje urzędowe. Jak rozliczać reklamacje związane z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów

Aktualizacja: 15.04.2008

Zwrot towaru będącego przedmiotem WDT powinien być przez dostawcę udokumentowany fakturą korygującą WDT. W przypadku WDT dostawca nie ma obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez nabywcę. »

Premia pieniężna nie podlega VAT

Aktualizacja: 14.04.2008

Otrzymanie premii pieniężnej nie stanowi wynagrodzenia za świadczenie usług i nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Nie należy więc wystawiać faktury VAT. »

Wystawiona faktura musi być rozliczona

Aktualizacja: 09.04.2008

Podatek wykazany w pierwotnej fakturze podlega rozliczeniu aż do momentu, gdy podatnik będzie posiadał dowód, że skutecznie wprowadził do obiegu fakturę korygującą podatek, poprzez doręczenie jej klientowi. »

Umowa cesji podlega opodatkowaniu VAT

Aktualizacja: 08.04.2008

W wyniku zawierania umów cesji wierzytelności podatnik świadczy usługi pośrednictwa finansowego. Do usług tych mają zastosowanie przepisy ustawy o VAT. W związku z tym umowy te nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. »

Eleganckie ubrania z logo firmy mogą być kosztem podatkowym

Aktualizacja: 04.04.2008

Pracodawcy, którzy kupują pracownikom eleganckie ubrania i umieszczają na nich logo firmy, mogą wydatki z nimi związane zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu jako wydatki na reklamę - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 28 lutego 2008 r. (sygn. akt I SA/Po 1540/07). »

Niewypłacona dywidenda jest przychodem spółki

Aktualizacja: 03.04.2008

Jeżeli spółka nie wypłaca w ustalonym terminie przyznanej wspólnikom dywidendy, uzyskuje nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. »

Mieszkanie trzeba kupić od osoby je budującej

Aktualizacja: 02.04.2008

Jeśli lokal mieszkalny nie został zakupiony od osoby, która go wybudowała w ramach wykonywania działalności gospodarczej, odsetki od kredytu zaciągniętego na ten lokal nie podlegają odliczeniu od dochodu. »

Premii pieniężnej nie dokumentuje się fakturą VAT

Aktualizacja: 31.03.2008

Otrzymanie przez spółkę premii pieniężnej nie powoduje powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług, w związku z czym czynność ta nie skutkuje obowiązkiem wystawienia faktury VAT. »

Od sprzedanych samochodów trzeba zapłacić podatek

Aktualizacja: 20.03.2008

Nawet sporadycznie dokonywana sprzedaż sprowadzonych z zagranicy samochodów jest działalnością gospodarczą opodatkowaną VAT - orzekł WSA w Rzeszowie. »

Dochód z zasobów mieszkaniowych nie podlega CIT

Aktualizacja: 19.03.2008

Dochód spółdzielni z wynajmu lokali mieszkalnych na cele mieszkaniowe stanowi przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Jeśli będzie przeznaczony na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych, będzie wolny od CIT. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

GP People sp. z o.o. sp.K.

Agencja Pracy Tymczasowej i Doradztwa Personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK