| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Lipcowa emisja obligacji Skarbu Państwa

Lipcowa emisja obligacji Skarbu Państwa

W lipcu Ministerstwo Finansów oferuje klientom indywidualnym nowe emisje obligacji oszczędnościowych: dwuletnich o oprocentowaniu stałym, czteroletnich indeksowanych, a także dziesięcioletnich emerytalnych.

W lipcu w ofercie obligacji Skarbu Państwa znalazły się nowe emisje dwuletnich obligacji o oprocentowaniu stałym (DOS0707), czteroletnie indeksowane oszczędnościowe obligacje skarbowe (COI0709), a także dziesięcioletnie emerytalne oszczędnościowe obligacje skarbowe (EDO0715). Trzyletnie obligacje skarbowe o zmiennej stopie procentowej (TZ0508) oferowane są (od 23 czerwca) w nowej cenie emisyjnej 100,10 zł, ze stopą 5,55 proc. w skali roku.
Cena sprzedaży obligacji dwuletniej wynosi 100 zł i jest równa wartości nominalnej. Oprocentowanie (4,5 proc.) jest stałe. Podlegają one wykupowi od 1 do 31 lipca 2007 r.
Obligacje czteroletnie podlegają wykupowi od 1 do 31 lipca 2009 r. Cena sprzedaży równa jest wartości nominalnej – 100 zł. W I okresie odsetkowym stopa wynosi 4,75 proc. w skali roku, w następnych latach będzie równa inflacji i marży w wysokości 2,5 proc.
Cena obligacji dziesięcioletniej wynosi 100 zł, a oprocentowanie w I rocznym okresie odsetkowym sięga 5,0 proc. O atrakcyjności tych obligacji decyduje również możliwość wykorzystania ich jako formy oszczędzania na emeryturę.
Do 31 sierpnia 2005 r. dostępne są w sprzedaży obligacje pięcioletnie o stałej stopie procentowej (SP0610). Oprocentowanie wynosi 5,50 proc., a cena emisyjna od 7 lipca br. – 102,50 zł.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »