reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > VAT. E-faktury wejdą w życie

VAT. E-faktury wejdą w życie

Rozporządzenie dotyczące elektronicznych faktur zostało wczoraj zaaprobowane przez ministra nauki i informatyzacji. Teraz wystarczy już tylko jego publikacja w Dzienniku Ustaw i będzie mogło zacząć funkcjonować w obrocie prawnym - poinformowano "GP" w Ministerstwie Finansów.

O przygotowaniach do wprowadzenia w życie rozporządzenia w sprawie e-faktur pisaliśmy już w „GP” z 8 lipca br. Rozporządzenie w tej sprawie zostało podpisane przez ministra finansów, a potem przesłane ministrowi nauki i informatyzacji do aprobaty.

W resorcie nauki rozporządzenie to zostało wczoraj podpisane. Jednak termin jego wejścia w życie zależy od tego, kiedy nastąpi publikacja w Dzienniku Ustaw.

Z informacji uzyskanych w Ministerstwie Finansów wynika, że rozporządzenie zostanie opublikowane w przyszłym tygodniu, a wejdzie w życie 14 dni od dnia publikacji. Termin ten jest ważny szczególnie dla przedsiębiorców, którym rozporządzenie ma ułatwić wzajemne kontakty dzięki sprawniejszej wymianie faktur. Ma też spowodować uproszczenie dokumentacji podatkowej.

Jednak – zdaniem specjalistów – trudno tu mówić o uproszczeniu, bo rozporządzenie dotyczące elektronicznych faktur aprobuje wyłącznie tzw. bezpieczny podpis elektroniczny, który może być składany po uzyskaniu kwalifikowanego certyfikatu. Nie wystarczy zatem tzw. zwykły podpis elektroniczny
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama