reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zawieszono pobór podatku

Zawieszono pobór podatku

Minister finansów rozszerzył katalog zharmonizowanych wyrobów importowanych, które mogą być objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy

Nowe regulacje zawarte są w opublikowanym właśnie zmienionym rozporządzeniu w sprawie procedury zawieszenia poboru akcyzy i jej dokumentowania (Dz.U. nr 132, poz. 1114). Minister finansów określił w nim nowe towary, które mogą być objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy.Do importowanych wyrobów akcyzowych zharmonizowanych, które mogą być objęte tą procedurą, zaliczono niektóre wyroby korzystające ze zwolnienia. Dotyczy to wyrobów akcyzowych, które są zużywane do innych celów niż napędowe lub opałowe lub do produkcji paliw silnikowych lub olejów opałowych, takich jak m.in. węglowodory acykliczne, węglowodory cykliczne (np. cykloheksan, benzen, toluen).Jednocześnie wykreślony został przepis, który określał termin zakończenia procedury zawieszenia poboru akcyzy przy zwolnionym z tego podatku gazie płynnym w przypadku, gdy był on zużywany do innych celów niż do napędu samochodów.Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia, czyli wczoraj.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT103.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama