reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe opłaty w lecznictwie uzdrowiskowym

Nowe opłaty w lecznictwie uzdrowiskowym

Ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym i uzdrowiskach oraz o gminach uzdrowiskowych wprowadzi nowe opłaty: miejscową, w miejscowościach posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej, oraz uzdrowiskową. Ustawą o lecznictwie uzdrowiskowym i uzdrowiskach oraz o gminach uzdrowiskowych zajmował się Senat.

Opłata uzdrowiskowa ma być pobierana od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach znajdujących się na obszarach, którym nadano taki status, za każdy dzień pobytu w takich miejscowościach.

Jej wysokość została określona w kwocie maksymalnie 3,33 zł dziennie i zastąpi obecną opłatę miejscową w miejscowościach uzdrowiskowych.
Nową kategorię opłat stanowi opłata miejscowa w miejscowościach posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej.

Ma być ona pobierana od osób fizycznych przebywających w takiej miejscowości dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych, ale już nie zdrowotnych.

Maksymalna wysokość tej opłaty ma wynosić 2,40 zł dziennie. Natomiast maksymalna stawka opłaty miejscowej pobieranej od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne, walory krajobrazowe pozostaje na tym samym poziomie, czyli 1,67 zł dziennie. Ustawa wróci teraz do Sejmu.

Bogdan Świąder
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama