reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe zasady magazynowania paliw

Nowe zasady magazynowania paliw

Od dziś w przypadku magazynowania w składzie podatkowym paliw silnikowych, olejów opałowych lub gazu nie mają zastosowania wymogi dotyczące warunków gwarantujących zapewnienie nienaruszalności i tożsamości tych wyrobów.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra finansów z dnia 1 marca 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych (Dz.U. nr 35, poz. 311) miejsce magazynowania wyrobów w składzie podatkowym powinno m.in. spełniać warunki gwarantujące w szczególności zapewnienie nienaruszalności i tożsamości znajdujących się w nim wyrobów oraz warunki techniczne zapewniające możliwość wykonywania szczególnego nadzoru podatkowego na podstawie odpowiednich przepisów.

Tego wymogu nie muszą spełniać składy, w których będą magazynowane paliwa silnikowe, olej opałowy lub gaz, gdy zostaną spełnione dwa warunki. Po pierwsze, jeśli prowadzący skład podatkowy będzie sporządzał ewidencję umożliwiającą identyfikację magazynowanych wyrobów. Po drugie, jeśli w jednym zbiorniku będą magazynowane wyłącznie wyroby o tym samym symbolu PKWiU i kodzie CN oraz posiadające te same parametry fizykochemiczne.

Takie zmiany wprowadza rozporządzenie ministra finansów z dnia 4 lipca 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 131, poz. 1097. Nowy przepis obowiązuje od dziś.

 
Ewa Matyszewska
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama