reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Mniej rajów podatkowych

Mniej rajów podatkowych

Obowiązują już ustawy o ratyfikacji umów w formie wymiany listów o opodatkowaniu dochodów z oszczędności między Polską a Holandią w odniesieniu do Antyli Niderlandzkich oraz między Polską a Wyspą Man.

Obie ustawy opublikowane są w Dzienniku Ustaw nr 141, poz. 1179 i 1180. Dotychczas Polska nie miała możliwości wymiany wyczerpujących informacji podatkowych z tymi obszarami, które były w praktyce traktowane jak tzw. raje podatkowe.

Umowy mają zapewnić automatyczną wymianę informacji między organami podatkowymi o dokonanych wypłatach odsetek. W rządowych opiniach wyrażano pogląd, że zawarcie umów będzie miało korzystny wpływ na zwiększenie docho-dów budżetowych państwa, ponieważ dotychczas nieujawniane przychody będą zgłoszone Ministerstwu Finansów i opodatkowane.

Nie są to jedyne tego typu umowy zawarte przez Polskę. I tak np. ustawy o ratyfikacji umów w formie wymiany listów o opodatkowaniu dochodów z oszczędności między Polską a Guernsey oraz między Polską a Holandią w odniesieniu do Aruby ukazały się w Dzienniku Ustaw nr 132, poz. 1106 i 1107.


Krzysztof Tomaszewski
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama