reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Jak badać sprawozdania finansowe

Jak badać sprawozdania finansowe

Czy sprawozdania finansowe sporządzane zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości (MSR) powinny być badane według kryteriów zawartych w ustawie o rachunkowości czy też według innych kryteriów - dowiedzą się uczestnicy V Ogólnopolskiego Kongresu "Gazety Prawnej" - Rachunkowość i Podatki 2006.

– Sprawozdania sporządzone zgodnie z MSR podlegają badaniu na takich samych zasadach jak te, które sporządza się według ustawy o rachunkowości. Biegły rewident przeprowadza badanie na postawie norm wykonywania zawodu ustanowionych przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów.

W sprawach nieuregulowanych w normach biegły powinien kierować się Międzynarodowymi Standardami Rewizji Finansowej – wyjaśniła Ewa Jakubczyk-Cały, prezes A&E Consult, która będzie mówiła m.in. o tych kwestiach podczas Kongresu „Gazety Prawnej”.

Mistrz Rachunkowości i Podatków

Nasza redakcyjna koleżanka Wiesława Moczydłowska została wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez Accountancy&Taxes Master Club Instytutu Rachunkowości i Podatków wspólnie z Radą Programową – „Mistrz Rachunkowości i Podatków 2005 roku”. Wyróżnienie przyznano za profesjonalizm i upowszechnianie na łamach prasy najlepszych praktyk w rachunkowości i podatkach.

Krzysztof Tomaszewski

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama