reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Piwo nadal bez banderoli

Piwo nadal bez banderoli

Minister finansów przedłużył zwolnienie z oznaczania znakami akcyzy wyrobów, które korzystają obecnie z tego przywileju. Banderolami nie trzeba będzie oznaczać do 31 grudnia 2007 roku m.in. piwa i cygar.

Do końca 2007 roku nie trzeba będzie banderolować wyrobów importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo i wytworzonych na terytorium kraju. Dotyczy to m.in. piwa otrzymywanego ze słodu, cygar (również z obciętymi końcami) oraz cygaretek z tytoniu. Ze zwolnienia z banderolowania korzystać będą również wytworzone na terytorium kraju niektóre wyroby akcyzowe zwolnione od akcyzy oraz niektóre importowane, nabywane wewnątrzwspólnotowo i wytworzone na terytorium kraju wyroby akcyzowe objęte zerową stawką akcyzy.

Przedłużone zwolnienie z obowiązku oznaczania znakami akcyzy dotyczy też wyrobów wytworzonych poza terytorium kraju z przeznaczeniem do zużycia na wystawach, targach, salonach i imprezach o podobnym charakterze, jeżeli łącznie spełniają określone warunki. Wyroby te powinny być otrzymywane bezpłatnie, powinny być przeznaczone wyłącznie do bezpłatnego rozdania publiczności podczas imprezy, używane wyłącznie w celu reklamy i powinny mieć niską wartość jednostkową. Dodatkowo wyroby te nie mogą zostać wprowadzone do obrotu.
Przedłużenie zwolnienia z oznaczania banderolami niektórych wyrobów akcyzowych wynika z rozporządzenia ministra finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz.U. nr 242, poz. 2040). Wchodzi ono w życie 31 grudnia, czyli w dniu, do którego pierwotnie obowiązywało zwolnienie.

Bogdan Świąder


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama