| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Piwo nadal bez banderoli

Piwo nadal bez banderoli

Minister finansów przedłużył zwolnienie z oznaczania znakami akcyzy wyrobów, które korzystają obecnie z tego przywileju. Banderolami nie trzeba będzie oznaczać do 31 grudnia 2007 roku m.in. piwa i cygar.

Do końca 2007 roku nie trzeba będzie banderolować wyrobów importowanych, nabywanych wewnątrzwspólnotowo i wytworzonych na terytorium kraju. Dotyczy to m.in. piwa otrzymywanego ze słodu, cygar (również z obciętymi końcami) oraz cygaretek z tytoniu. Ze zwolnienia z banderolowania korzystać będą również wytworzone na terytorium kraju niektóre wyroby akcyzowe zwolnione od akcyzy oraz niektóre importowane, nabywane wewnątrzwspólnotowo i wytworzone na terytorium kraju wyroby akcyzowe objęte zerową stawką akcyzy.

Przedłużone zwolnienie z obowiązku oznaczania znakami akcyzy dotyczy też wyrobów wytworzonych poza terytorium kraju z przeznaczeniem do zużycia na wystawach, targach, salonach i imprezach o podobnym charakterze, jeżeli łącznie spełniają określone warunki. Wyroby te powinny być otrzymywane bezpłatnie, powinny być przeznaczone wyłącznie do bezpłatnego rozdania publiczności podczas imprezy, używane wyłącznie w celu reklamy i powinny mieć niską wartość jednostkową. Dodatkowo wyroby te nie mogą zostać wprowadzone do obrotu.
Przedłużenie zwolnienia z oznaczania banderolami niektórych wyrobów akcyzowych wynika z rozporządzenia ministra finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz.U. nr 242, poz. 2040). Wchodzi ono w życie 31 grudnia, czyli w dniu, do którego pierwotnie obowiązywało zwolnienie.

Bogdan Świąder


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK