reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowe druki już obowiązują

Nowe druki już obowiązują

Od 7 stycznia zgłoszenia identyfikacyjne NIP trzeba składać na nowych formularzach. Nie oznacza to jednak, że poprzednie druki przestają obowiązywać. Można je stosować jeszcze do połowy maja. Nowe wzory druków NIP wprowadza rozporządzenie ministra finansów z dnia 13 grudnia 2005 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy zgłoszeń identyfikacyjnych (Dz.U. nr 254, poz. 2132).

To na jego mocy zmieniono załączniki obowiązującego rozporządzenia stanowiące wzory druków zgłoszeń identyfikacyjnych i aktualizacyjnych NIP.W rozporządzeniu zrezygnowano ze stosowania formularza, który określał wzór informacji o wpisach do rejestrów lub ewidencji w zakresie prowadzonej działalności (NIP-1/A). Jednocześnie jednak pozwolono, by dotychczasowe wzory formularzy były stosowane do wyczerpania nakładu, nie dłużej jednak niż do 15 maja.Do wyczerpania nakładu, jednak nie dłużej niż do dnia 15 maja 2006 r., mogą być stosowane dotychczasowe wzory formularzy określone w rozporządzeniu ministra finansów.Bogdan Świąder

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama