reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dotacje z budżetów bez podatku

Dotacje z budżetów bez podatku

Do 31 grudnia 2006 r. dotacje otrzymane z budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego z wyjątkiem dopłat do oprocentowania kredytów bankowych są zwolnione od podatku dochodowego.

Gazeta Prawna zwróciła się z prośbą do Ministerstwa Finansów o wyjaśnienie problemów związanych z opodatkowaniem dotacji otrzymanych z budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego.
W odpowiedzi resort podkreślił, że zwolnieniu od podatku dochodowego podlegają otrzymane przez podatników dotacje z budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego, z wyjątkiem dopłat do oprocentowania kredytów bankowych. Zwolnienie to przewiduje ustawa o PIT i CIT. Owe zwolnienia obowiązują do 31 grudnia 2006 r.

Także kwoty otrzymane przez podatników od agencji rządowych zwolnione są od podatku dochodowego od osób prawnych, jeżeli agencje otrzymały środki na ten cel z budżetu państwa, z wyjątkiem dopłat do oprocentowania kredytów bankowych. Zwolnienie również obowiązuje do 31 grudnia 2006 r.
Podobne zwolnienie zawarte jest w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych z tą różnicą, że zwolnienie dla osób fizycznych jest bezterminowe.

Anna Wojda
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT103.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama