| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Dotacje z budżetów bez podatku

Dotacje z budżetów bez podatku

Do 31 grudnia 2006 r. dotacje otrzymane z budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego z wyjątkiem dopłat do oprocentowania kredytów bankowych są zwolnione od podatku dochodowego.

Gazeta Prawna zwróciła się z prośbą do Ministerstwa Finansów o wyjaśnienie problemów związanych z opodatkowaniem dotacji otrzymanych z budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego.
W odpowiedzi resort podkreślił, że zwolnieniu od podatku dochodowego podlegają otrzymane przez podatników dotacje z budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego, z wyjątkiem dopłat do oprocentowania kredytów bankowych. Zwolnienie to przewiduje ustawa o PIT i CIT. Owe zwolnienia obowiązują do 31 grudnia 2006 r.

Także kwoty otrzymane przez podatników od agencji rządowych zwolnione są od podatku dochodowego od osób prawnych, jeżeli agencje otrzymały środki na ten cel z budżetu państwa, z wyjątkiem dopłat do oprocentowania kredytów bankowych. Zwolnienie również obowiązuje do 31 grudnia 2006 r.
Podobne zwolnienie zawarte jest w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych z tą różnicą, że zwolnienie dla osób fizycznych jest bezterminowe.

Anna Wojda

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK