| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Wyłoniono finalistów

Wyłoniono finalistów

W Gdańsku odbył się ostatni z cyklu półfinałowych konkursów Księgowy Roku. W ten sposób poznaliśmy już wszystkie osoby, które wezmą udział w wielkim finale w Warszawie. W gdańskim półfinale wygrała Joanna Gawrońska z Elbląga. Jest dyrektorem finansowym w Zakładzie Mechanicznym Elzam - Zamech. Od 12 lat zajmuje się rachunkowością oraz ekonomią.

– Lubię startować w różnego rodzaju konkursach – powiedziała laureatka. Jednocześnie przyznała, że nie przygotowywała się specjalnie do konkursu. Wyjaśniła jednak, że wiedzę z zakresu rachunkowości zdobywała odbywając aplikację na biegłego rewidenta. Tylko jeden egzamin dzieli laureatkę konkursu od zdobycia tego tytułu.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Świder – główna księgowa Intur w Olsztynie. W księgowości pracuje od 6 lat.

– Najwięcej problemów sprawiły mi pytania z zakresu rachunkowości zarządczej. W praktyce bowiem nie zajmuję się tego rodzaju analizami – powiedziała zdobywczyni drugiego miejsca.

Trzecia pozycja przypadła Stanisławowi Pieczyrakowi, zastępcy głównego księgowego w hotelu Posejdon w Gdańsku.

Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Jerzy Gierusz, kierownik Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Gdańskiego.

– Pytania są coraz trudniejsze, ponieważ przyjmują formę opisu sytuacji. Wymagają więc nie tylko wiedzy, ale także kreatywnego myślenia – zauważył profesor, który już od kilku lat przewodniczy jury konkursu. Podkreślił, że do zwycięstwa trzeba posiadać nie tylko określone wiadomości, ale także umieć wykorzystać je w praktyce. Powiedział także, że uczestnicy z każdym rokiem są coraz lepiej przygotowani.

Konrad Piłat


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Parco

Biuro Rachunkowe PARCO S.C.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »