| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Polacy żądają ulgi na leki

Polacy żądają ulgi na leki

78 procent podatników uważa, że urzędy skarbowe interpretują prawo na swoją korzyść. Większość jest też zdania, że polskie podatki są skomplikowane i niesprawiedliwe.


Mimo to wcale nie jesteśmy przesadnymi zwolennikami uproszczeń. Świadczy o tym już chociażby to, że 94 proc. z nas chce mieć możliwość korzystania z ulg. Najwięcej podatników chciałoby ulgi na zakup leków, z której dziś mogą korzystać tylko osoby niepełnosprawne, oraz ulgi remontowej, którą właśnie zlikwidowano. Takie są wyniki sondażu GP przeprowadzonego przez sopocki instytut badawczy PBS DGA.– Podatnicy są sfrustrowani nie tyle faktem, iż muszą się dzielić z urzędem skarbowym swoimi pieniędzmi, ile tym, że zasady gry nie są jasne – podsumował wyniki Arkadiusz Michaliszyn, prawnik CMS Cameron McKenna, przedstawiciel patrona merytorycznego sondażu.Wnioski płynące z sondażu są oczywiste. Rząd nie tylko musi w sposób radykalny uprościć przepisy podatkowe. Powinien też poważnie zastanowić się, co zrobić, żeby system ten stał się sprawiedliwy, a jego zasady zrozumiałe i akceptowane przez obywateli. Musi też się nauczyć umiejętności precyzyjnego informowania o tym, co w zamian za oddawane fiskusowi pieniądze oferuje nam państwo. Jaki z płaconych podatków robi użytek.Badanie świadomości podatkowej zostało zrealizowane przez Pracownię Badań Społecznych DGA w dniach od 5 do 7 maja 2006 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej 1089-osobowej próbie Polaków, którzy ukończyli 15. rok życia.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »