reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Czy pozostaną 50-proc. koszty

Czy pozostaną 50-proc. koszty

Do końca tygodnia rząd ma przedstawić decyzję dotyczącą losów proponowanej likwidacji 50-proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców.


Jak poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz na poniedziałkowej konferencji prasowej, do końca tygodnia rząd ma podjąć decyzję dotyczącą przyszłych rozliczeń twórców, naukowców itp.– Te propozycje, które już wypracowaliśmy, chcę skonsultować z prezydentem i środowiskami, które korzystają z tych uprawnień – dodał premier Kazimierz Marcinkiewicz.Obecnie koszty uzyskania przychodów m.in. dla twórców wynoszą 50 proc. uzyskanego przychodu. Projekt zmian w ustawie o PIT, zaakceptowany przez rząd, przewidywał niekorzystne zmiany w tym zakresie. Proponowano, żeby od 2009 roku zlikwidować wspomniane 50-proc. koszty. Po zmianach twórcom przysługiwałyby koszty w wysokości określonej dla pracowników, co byłoby mniej korzystne.Na lata 2007-2008 proponowano rozwiązania przejściowe. W przypadku twórców wysokość kosztów uzyskania przychodów wynosiłaby 20 proc. przychodu. Prezydent Lech Kaczyński ocenił wcześniej, że proponowane rozwiązania dotyczące twórców i naukowców są wysoce ryzykowne.Krzysztof Tomaszewski

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Siarkiewicz

Menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w rozwijaniu sprzedaży i inicjowaniu nowych kierunków rozwoju oraz transformacji biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama